Antsla linnaruumi ideekorje

24.07.20

Antsla Vallavalitsus palus kolmelt maastikuarhitektuuriga tegeleval ettevõttel 2020. aasta juuliks esitad ideid, milliseks võiks perspektiivis kujundada  Antsla linna keskuse. Allolevad failid on tähtajaks laekunud erinenevad ideed ja lahendusvariandid. Saate nendega tutvuda ning esitada omapoolseid ettepanekuid ning kommenteerida olemasolevaid.  Laske fantaasial lennata! Teretulnud on unistavad ideed! Unistada tuleb suurelt ja samas mõelda praktiliselt. Mis on praegu kirjeldatavalt alalt puudu ning millised, teistes linnades kogetud lahendused ka Antslasse sobiksid. Ootame eelkõige ideid mis tooksid nii kohalikud kui Antsla külalised  linnaruumi aktiivsemalt kasutama – siin olemist nautima.   

Pärast ideekorjet analüüsitakse ettepanekuid ning laiemat diskussiooni tekitanud kohad arutatakse läbi põhjalikumalt. Seejärel koostatakse eskiisprojekt mida tutvustatakse samuti avalikkusele. Eesmärk on saavutada avaliku ruumi lahenduse osas laiapõhjaline kokkulepe ning järgnevatel aastatel ala välja arendada.

RUUMIKAVA

24.07.20

2019. aastal valmis Antsla vallavalitsuse tellimusel ja Linnalabor MTÜ eestvedamisel Antsla ruumikava. Ruumikava annab ülevaate Antsla ruumilistest väljakutsetest, kohalike elanike poolt tajutud ruumist ja kava koostamise käigust.Ruumikava üheks ettepankuks oli, et edaspidised projekteerimistööd, mille eesmärgiks on avaliku ruumi kujundamine ja muutmine, saaksid toimuma läbi ideekonkursi.

Antsla ruumikava