Uudised ja teated

« Tagasi

10. juulil, laupäeval on Karula rahvuspargis avatud talu- ja metsaateljeed, toimuvad paigamaagilised retked, räägitakse lugusid ja kõneldakse tähendustest.

Alustame hommikul kell 9 Ähijärvelt, et minna koos loodusfotograaf Janek Joabiga tema metsaateljeesse. Vaata kuhu tahad, pildid on igal pool. Ilma Janekita lihtsalt kõike ei oskaks märgata. Janek Joabi võib pidada Karula looduse ja maastiku isiklikuks fotograafiks, sest ta veedab suurema osa oma ajast siinsetes metsades ja mägedel.

Kell 12 olete oodatud Navitrolla Vana-Hauka maalimistallu. Navitrolla ütleb, et paigamaagia ja loomingu ime käivad ikka käsikäes. Millisena paistab Karula rahvuspark lugude maailmas elavale Navitrollale? Miks ta just selle koha valis elamiseks/töötamiseks või valis see koht hoopis teda?

Kell 14 on avatud Ansi-Rõõmu talus maalikunstnik Jane Remmi metsa- ja õueateljee ning saab osaleda töötoas. Karula lapsed ja noored teavad Janet hästi – Jane juhendamisel on nad juba mitmeid aastaid avastamas teed kunsti ja looduse maailma. Looduskogemust ning püüdu teiste liikidega suhelda väljendavad ka Jane installatsioonid ja maalid. Töötoas püüame Jane juhatamisel  saavutada kohalolu tunnet metsas, tajuda seda kuulates, haistes, vaadates ning kogetut joonistusvahenditega väljendada.

Lisaks on sel päeval Ansi-Rõõmu talu õuel avatud näitleja Aleksandri kodukohvik.

Õhtu on aeg mõtteid mõlgutada. Üksi ei ole see pooltki nii tore kui üheskoos lõkke ääres. Teisisõnu on kõik oodatud kell 19.00 Kaikamäele kaasa mõtlema ja kaasa rääkima. Teema, mida veeretatakse, lähtub märksõnast "tähendus". Kuidas läbi erinevate kogemuste enda ja teiste elu väärtustada, mõtestada, leida tähendus? Jutuga teevad algust kunstnik Navitrolla, teoloog Karl Käsnapuu ja loomaökoloog Tuul Sepp.

Kui vihma ei saja, siis ajame juttu lõkke ääres.

Osalemiseks pane kirja Lilian.Freiberg@keskkonnaamet.ee või tel. 5172646
Korraldab Keskkonnaamet