Uudised ja teated

« Tagasi

Ootame 19. mail kl 18 Võrumaa tantsupeole „Henge väega undsõn ilman“ Pühendusega EV100le

Tänavune Võrumaa tantsupidu „Henge väega Undsõn ilman" keskendub ühtaegu põlvest-põlve kanduvate väärtuste loomisele, peretraditsiooni hoidmisele, sõpradega koosolemisele ning puudutab ka sündmuseid Eesti ajaloos. „Olen ju minagi praegu siin hetkes, tänu oma esivanemate soovile kanda edasi eluväärtust".

Me kipume tänases kiires ja „uduses" maailmas unustama lihtsaid, kuid olulisi asju- me unustame võtta aega, et olla hetkes.

Tantsupidu hõlmab endas Võrumaa erinevate tunnustatud tantsuloojate, nagu Maire Udras, Andre Laine ja Leili Väisa, repertuaari. Valituks osutunud tantsude sisu kannab endas olulist rolli peo kontekstis. Samuti kuuleme peo jooksul mõtisklusi vanaisalt ja vanaemalt, kes suveks maale tulnud lapselapsele eluks vajalikke teadmisi ja õpetussõnu kaasa annavad.

Sel aastal osalevad peol rahvatantsukollektiivid, võimlemisrühmad, mudilasrühmad, puhkpilliorkestrid, koorid ning külalistantsijad. Peale pidu ootame pealtvaatajaid koos tantsijatega simmanile, kus tantsitakse kapelli saatel Eestis tuntud folkloorseid tantse.

Nii tahan ka mina öelda, et Võrumaa Tantsupidu on traditsioon, mida meie austatud tantsujuhid aina edasi on kandnud ja traditsioonide jätkamise eest saame vastutada meie- jõudu ja väge täis noored.

Hingelise kohtumiseni 19. mail Kubija vabaõhulaval!

 

„Henge väega undsõn ilman" lavastaja,

Ester Tamm