Uudised ja teated

« Tagasi

Maanteeamet valmistab ette Võru-Antsla tee uuendamist ning Antslat läbivate riigiteede rekonstrueerimist

Paljud ehk veel mäletavad, et aastatel 2014-2015 toimusid läbi Antsla linna läbivate riigimaanteede projekteerimistööd. Kuid juunis 2015. a andis Maanteeamet teada, et seoses töövõtja kohustuste mittetäitmisega projekt peatati. Kui 2014-2015 oli projekteerimisel kõik Antsla linna läbivad riigiteed koos kõnniteedega, siis nüüd on kohalike elanike ja ettevõtjate jaoks tegemist nuditud variandiga.

Sellel korral läheb projekteerimisele Antsla-Vaabina  7- kilomeetrine lõik (sh Kreutzwaldi tn) ning 3,5 kilomeetri pikkune Antsla-Kobela teelõik. Täiendavalt projekteeritakse Antsla keskusest kuni linna piirini Haabsaare suunas kulgev tee. Antsla liikluskorralduse üheks kitsaskohaks olev kesklinna ristmik projekteeritakse ümber  ringristmikuks, nagu seda tehti eelmisegi projekteerimise käigus. Ehitustööd Antsla-Vaabina lõigul on  planeeritud 2019-2020 aastaks. Teetööde hulka kuulub ka Vaabinas asuva järsu kurvi õgvendamine.

Täiendavalt on Maanteeamet välja kuulutanud riigihanke Võru-Kuigatsi-Tõrva maantee Varese-Vaabina vahelise 12,6 kilomeetri pikkuse maanteelõigu rekonstrueerimise põhiprojekti koostamiseks.

Uuendada planeeritav teelõik algab Varese külast („Lämmi süük" juurest) ning lõpeb Urvaste vallas Vaabina ristmikul. Tee ehitustööd Varese-Vaabina lõigul on planeeritud aastateks 2020-2021.  

lounaeestlane.ee  26 aprill, 2017 põhjal  Kalev Joab