Uudised ja teated

« Tagasi

Külmahoiatus

Ilmateenistuste andmetel on lähipäevadel oodata külmaperioodi jätkumist ning senisest veel külmemaid öid. Päästeameti varasem kogemus on näidanud, et külmakraadide kasvades suureneb hüppeliselt tulekahjude hulk ja tules hukkunute arv. 2016. aasta jaanuaris hukkus külmalaine ajal tulekahjudes kolme nädalaga 11 inimest. Inimelude päästmiseks külastavad päästjad külmaperioodi jooksul üle Eesti kodusid. Lisaks patrullivad päästemeeskonnad ja inspektorid piirkondades, kus on suurem oht põlenguteks, seal hulgas kontrollitakse ka mahajäetud hooneid. Kui avastame nendes elanikke, siis teavitame sellest operatiivselt ka KOVi ja vajadusel politseid, et üheskoos parimad lahendused leida.

Hoidu ülekütmisest ja ära sulge siibrit liiga vara! Kütmisel soovitame järgida põhimõtet - korraga vähem, aga sagedamini. Ahju, pliidi ja kamina läheduses ei tohi olla mööblit, vaipu, küttepuid, pappkarpe ja muid kergesti süttivaid esemeid. Hoolega peab jälgima, et siibrit ei suletaks liiga vara.

Ära koorma elektrisüsteeme, ära kata puhureid ja elektriradiaatoreid! Kui lisasoojuse saamiseks on vaja kasutada elektrilisi radiaatoreid või soojapuhureid, tuleb seda teha mõistlikult, et elektrisüsteemi mitte üle koormata. Soojapuhureid ja radiaatoreid ei tohi riideesemetega kinni katta.

Hoidu lahtise tule kasutamisest torude sulatamisel! Korralikult soojustamata torude jäätumine on sage probleem külmade ilmade saabumisel. Torustike külmumise vältimiseks tuleb torustikud katta lisaisolatsiooniga. Mingil juhul ei tohi jäätunud torusid sulatada lahtise tulega, näiteks leeklambiga. Jäätunud torude sulatamiseks soovitame kasutada soojakaableid või järelevalve all olevat soojapuhurit.

Hoidu toas suitsetamisest! Külma ilma korral veedavad inimesed rohkem aega toas. Suitsetamine rõdul ja toas on eluohtlik, eriti kui seda teha voodis. Suur osa hukkunutest on voodis suitsetajad.

Kontrolli suitsuanduri korrasolekut! Elusid päästab ainult  töökorras suitsuandur! Testi, kas sinu kodus olev suitsuandur töötab. Vajadusel vaheta patarei ja puhasta andur tolmuimeja abil.

Täiendavate küsimuste korral palun ühendust võtta Lõuna päästekeskuse ennetusbüroo juhataja Arvi Uustalu'ga  (GSM 5226361; arvi.uustalu@rescue.ee).